Návod na kapsy na zip

kapsy-úvod
 

Ahoj unuačky,

jestli jste vždycky chtěly umět kapsy na zip a bály jste se zeptat, jste momentálně na správném blogu. Ono na tom nic tak extra složitého není. No, teda je to rozhodně pracnější než oblý průhmat kapsy s pruženkou, ale to zase mají všichni, že. Celý fígl je v podšití obdélníků a v tomto případě i v přesnosti. Ale za trochu nepohodlí stojí to, že ze zapnuté kapsy nic neztratíte. Dobrý benefit, no ne? Připravte si nůžky, fixy, pravítka... jdeme se zipům podívat na zoubek.

 
Co bude potřeba:

 Zipy, v tomto případě nedělitelné. Nakoupíte je ZDE

Nůžky

Mizející fix

Pravítko, nebo krejčovský metr

A samozřejmě materiál, z kterého budete šít. V tomto případě jsem zvolili letní softshell, protože se s ní dobře pracuje a navíc už přestává být zima :-)

Postup:
  
14_1   13_1
Tady máte potřebné věci hezky pohromadě. Na podložení zipu jsem použila zbytky podšívkoviny, ale dá se tam podstrčit jakýkoli tenký materiál (i letní softshell). Vyměříme si velikost zipu a zakreslíme fixou. Pokládáme na líc kapes.   A po obvodu vyznačený obdélník velice pečlivě obšijeme. Nepřetahujte v rozích ani o steh, protože pak vám to nepůjde protočit do rubu.
 
 
limetkovy spendlik
12_1   11
Prostřihneme si středovou čáru - nejraději používám nůžky z manikúry, protože se s nimi přesněji pracuje.   A konce prostřihneme do rohů - jen dávejte pozor, ať si nepřetnete i stehy.
 
 
limetkovy spendlik
10_1   9_1
Pak obdélník protočíme do rubu, pečlivě našpendlíme...   a přes špendlíky přežehlíme (musí mít skleněnou nebo kovovou hlavičku, aby se teplem nerozpustily).

limetkovy spendlik

8_1   7_2
Rozžehlený otvor (žehlení nepřeskakujte, nebo si zbytečně přiděláte práci)   a s vloženým přišpendleným zipem.

limetkovy spendlik

6_3   15_1
Prošijte shora zipovou patkou kolem dokola zipu. (zde pohled z rubu). Přebytečnou látku kolem zipu můžete odstřihnout.   A teď už můžeme kapsy přišít a dokončit celé dílo...
 
 
limetkovy spendlik
 16_1
 
 Že to ani nebolelo? :-)

haz3