Návod na kapsy na zip

kapsy-úvod
 

Ahoj unuačky,

jestli jste vždycky chtěly umět kapsy na zip a bály jste se zeptat, jste momentálně na správném blogu. Ono na tom nic tak extra složitého není. No, teda je to rozhodně pracnější než oblý průhmat kapsy s pruženkou, ale to zase mají všichni, že. Celý fígl je v podšití obdélníků a v tomto případě i v přesnosti. Ale za trochu nepohodlí stojí to, že ze zapnuté kapsy nic neztratíte. Dobrý benefit, no ne? Připravte si nůžky, fixy, pravítka... jdeme se zipům podívat na zoubek.

 
Co bude potřeba:

 Zipy, v tomto případě nedělitelné. Nakoupíte je ZDE

Nůžky

Mizející fix

Pravítko, nebo krejčovský metr

A samozřejmě materiál, z kterého budete šít. V tomto případě jsem zvolili letní softshell, protože se s ní dobře pracuje a navíc už přestává být zima :-)

Postup:
  
14_1   13_1
Tady máte potřebné věci hezky pohromadě. Na podložení zipu jsem použila zbytky podšívkoviny, ale dá se tam podstrčit jakýkoli tenký materiál (i letní softshell). Vyměříme si velikost zipu a zakreslíme fixou. Pokládáme na líc kapes.   A po obvodu vyznačený obdélník velice pečlivě obšijeme. Nepřetahujte v rozích ani o steh, protože pak vám to nepůjde protočit do rubu.
 
 
limetkovy spendlik
12_1   11
Prostřihneme si středovou čáru - nejraději používám nůžky z manikúry, protože se s nimi přesněji pracuje.   A konce prostřihneme do rohů - jen dávejte pozor, ať si nepřetnete i stehy.
 
 
limetkovy spendlik
10_1   9_1
Pak obdélník protočíme do rubu, pečlivě našpendlíme...   a přes špendlíky přežehlíme (musí mít skleněnou nebo kovovou hlavičku, aby se teplem nerozpustily).

limetkovy spendlik

8_1   7_2
Rozžehlený otvor (žehlení nepřeskakujte, nebo si zbytečně přiděláte práci)   a s vloženým přišpendleným zipem.

limetkovy spendlik

6_3   15_1
Prošijte shora zipovou patkou kolem dokola zipu. (zde pohled z rubu). Přebytečnou látku kolem zipu můžete odstřihnout.   A teď už můžeme kapsy přišít a dokončit celé dílo...
 
 
limetkovy spendlik
 16_1
 
 Že to ani nebolelo? :-)

haz3

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení