Variace na tričko s netopýřím rukávem z unuo úpletů

fazonetka blog2

 

Ahoj unuačky,

dnes jsem pro vás ve spolupráci s unuodesign otestovala, jak se pracuje s bavlněnými úplety unuo. Ráda bych Vám také přinesla inspiraci, jak je možné hrát si se střihem a jak může být variabilní. Stačí jen nechat volnou ruku vaší fantazii. Pro inspiraci jsem ušila dvě trička, které vychází z jednoho střihu, a to z dámského trička s netopýřím rukávem. 

 
Co bude potřeba:

 

Střih na tričko s netopýřím rukávem

 Návod na šití ZDE

Bavlněné úplety 95% bavlna, 5% elastan, nakoupíte ZDE 

Jak na to:
 
 
A1   A2

Tyto úplety jsou ideální volbou pro začátečníky. Pokud se šitím začínáte a chcete si ušít tričko, tento materiál je pro vás ideální.

 

Z látek se velice snadno stříhá a po nastříhání střihových dílů se materiál téměř nekroutí, což je pro začátečníky velmi důležité.

 
 
limetkovy spendlik
3_3   A4

S materiálem se velmi dobře pracuje, při šití se nekroutí, samovolně nevytahuje a navíc se velmi dobře zpracovává na overlocku, ale i na normálním šicím stroji. 

 
Švy tak můžete sešívat drobným cikcakem, třírovným pružným stehem, nebo overlockovým stehem. Ten jsem vám pro ukázku i nafotila.
 
 

Nejste si jisté, které stehy jsou pro šití úpletů vhodné? Koukněte na moje návodové video o šití úpletů na normálním šicím stroji:

 

 
limetkovy spendlik
5_1   6_1

Overlock

 

Overlockový steh šitý na obyčejném šicím stroji.

 
 
limetkovy spendlik

 
7-1   8
   

Taktéž zpracování dolní záložky trička je z tohoto materiálu velmi jednoduché. Záložku stačí zažehlit do rubové strany a z lícní strany prošít coverlockem, nebo jiným vhodným stehem co máte u svého šicího stroje. Zažehlení hezky drží a záložka se nekroutí.

Při šití se nikdy nebojte experimentovat a kombinovat. V dnešní době je v nabídce spousta krásných galanterních drobností, které váš výrobek doladí a obohatí.

Já jsem osobně jednoduché růžové tričko dozdobila krásnými šedivými náplety s neonově růžovými pruhy a růžovou stahovací šňůrkou, nakoupíte ZDE Rázem se z obyčejného trička stává jedinečný kousek šatníku.


 
limetkovy spendlik
9   10
 Hrát si můžete i se střihem. Já jsem si k prvnímu z triček přidala kapuci z jiného střihu, co jsem měla po ruce a hned mi vznikl zcela nový model    U druhého trička jsem pouze změnila tvar výstřihu z lodičkového na véčko a hned vznikla další varianta z jednoduchého základu.
 

Možností je spousta… Třeba právě vy přijdete na nějakou novou a zcela originální.

Jaro je tu a tak se nový model určitě bude hodit…..:-)


faz1