Návod na ušití pufu ze softshellového panelu

puf-úvod
 

Ahoj unuačky,

sedí vaše děti nejraději na zemi? Na noze? Na kostičkách stavebnice jako fakíři? S naším řešením nemusí být vaši nejmenší žádní eskamotéři a budou z toho paf! Teda puf! Stačí skvělé softshellové panely na puf z unuodesign, metr a půl zipu a nějaká drť dovnitř. Více radosti, méně otlaků a hlavně mnohem více parády v pokojíčku, který zabydlí zcela nový kamarád. Zamíříme a puf paf, návod je tu:

 
Co bude potřeba:

 

Panel na puf

Spirálový zip v metráži, cca 150 cm, vybírejte ZDE

tamtéž pořídíte i samostatně jezdce ke spirálovým zipům

Postup:
 
 
D18   D17
Panelové řešení. Co s tím, co myslíte?   Áno, modří už vědí. Vystřihnout, správně! Máte bod. Sovičky si můžete schovat na aplikace.
 
limetkovy spendlik
D16   D15_1  
Podle dílů pufu si vystřihněte i vnitřní polštář (třeba ze starého prostěradla jako my) - bez uší, samozřejmě. Vnitřní polštář slyšet nepotřebuje.   V ušitém vnitřku si nechte otvor na plnění. Výpňovou klasikou jsou polystyrenové kuličky, ale už jsme vyzkoušeli i plnění například plyšovými hračkami, které děti stále nutně potřebují, ale jen na ně v polici sedá prach - třeba vám to taky projde ;-).  
 
 
limetkovy spendlik
D14   D13
Díru v naplněném vnitřku zašijte spíš v ruce. Já už se s narvaným polštářem pod patku nedostala, ale třeba budete úspěšnější.   A jdeme na samotný puf. Nejprve si sešijte pruh obvodové látky, pak se vrhneme na zip. Přišijeme ho kolem dokola, ale abychom ho nějak začali a zakončili zároveň, podložíme si to místo kusem odstřižku ze softshellu.

limetkovy spendlik

D11   D10
Šijte co nejblíže zoubkům zipu. Kulatou část si k druhé straně zipu raději orientačně přišpendlete, abyste věděli, jak vám to vychází a na konci švu se nedivili, že se vám jedné či druhé strany nedostává...   A přišijte, jak jinak.

limetkovy spendlik

D9   D8
Zip nakonec vypadá jako vložená puspulka :-)   Jdeme na ušiska...

limetkovy spendlik

D7   D5
Přišijte slechy napřed v místech, kam přijdou, ať vám při šití neujedou třeba na bradu a nemáte medvěda s handicapem.  

Našpendlete, přišijte (jo, napřed si samozřejmě rozepněte zip z druhý strany, ať se vám to pak dobře přetáčí).

limetkovy spendlik

D2   D3
Ušitý ušatý puf už i s nacpaným polštářem.   Můžete spustit zátěžový test.

limetkovy spendlik

D4   D1
Méďa je sympaťák a není samotář...   kamarádí se i s jinými medvědy :-)
 
 
limetkovy spendlik

haz3