Co to znamená Silverplus

Silverplus Světové bakteriostatikum – přední stříbro iontová technologie, která zaručuje zvýšení hygieny, ochrany a čerstvosti – v každodenním životě i za extrémních podmínek, zejména v nemocnicích.

Registrace EPA, OEKO-TEX standard 100 a bluesign, dle užití.

logo_silverplus

Z historie do moderního světa:

Lidé se spoléhají na stříbro po staletí nejen na materiál na šperky a věci pro denní potřebu ale především kvůli bakteriostatickému účinku prvku stříbro. V mladší moderní době bylo například mléko konzervováno stříbrnou mincí. Dnes se stříbro používá jako účinný bakteriostatický prostředek v nejrozmanitějších oborech jako je kosmetika nebo medicína.

Využívá se od gáz obsahujících stříbro po kombinézy metalizované stříbrem, které jsou velmi účinné při léčbě zánětu kůže. Dnes jsou moderní medicínské technologie bez stříbra nemyslitelné. Po mnoha let se také Rudolf Group intenzivně angažoval do moderního oboru využívání stříbra a přisel na inovativní řešení.

Silverplus jedinečná technologie poskytuje hygienické a čerstvé účinky prvku stříbra do vodoodpuzujících povrchových uprav, povlaků nebo jako pomocná činidla do mnoha substrátů nebo aplikačních procesu.

jak to funguje?

SILVERPLUS přetváří prvek stříbra do stříbrné sloučeniny, která je použita na mikrostukturované substráty pomocí vysoce inovativních nátěrových postupů. Jeden gram microstukturovaného SILVERPLUS účinné složky má povrchovou plochu přibližně 600 000 cm2. Výhodou rozšíření povrchové plochy je, že spotřebu zdrojů lze minimalizovat faktorem 100 ve srovnání s kovovým stříbrem. A současně, je účinek maximalizován, podobný způsob působení platiny v katalyzátorech automobilového výfuku.

Díky tomuto vysoce inovativnímu postupu vzniká prakticky nekonečný povlak, ze kterého jsou vysoce efektivně a kladně uvolňovány stříbrné ionty po malých částech (nějaké ppm), a to na přesně dávkované množství, kdykoliv je potřeba, tzn. v přítomnosti vlhkosti.

Vzhledem k mechanismu trojnásobného efektu přípravku SILVERPLUS se mnoho bakterií, které mají odér, nemůže adaptovat díky účinku iontů stříbra. Antimikrobiální účinek přírodního prvku stříbro je založen výhradně na volných stříbrných iontech.

Vzhledem k trojímu efektu mechanismu, stříbrné ionty s kladným nábojem mají bakteriostatické účinky.

Silverplus je tedy schopen přispět k zastavení zápachu způsobujícího bakterie, aby se zabránilo infekcím na klinikách a v nemocnicích, které jsou např. způsobeny methicilinem rezistentním stafylokokem. Aureus kmen (MRSA).

Silverplus může přispět k prevenci dalších infekcí v nemocnicích a v aktuální situaci, rozšíření nemoci COVID 19, tento materiál doporučují odborníci, právě pro užití do roušek, ne že by materiál byl schopen vyfiltrovat nebo jinak likvidovat výše uvedený vir, ale při dlouhodobém dýchání do roušky může docházet k přemnožení různých baterií v roušce. Taková rouška pak zvyšuje riziko jiných závažných onemocnění dýchacích cest, které při svém oslabení zvládnou hůře jakékoli onemocnění vč. výše uvedené nemoci.

Praní:

Výhodou technologie Silverplus je, že vzhledem k jejich relativně nízké rozpustnosti jsou ionty stříbra z chemické rovnováhy uvolňovány ekonomicky. Důležitá antimikrobiální účinná složka se tak používá velmi účinně a zdroje jsou chráněny.

Tato úprava tedy zaručuje udržitelnost ekologické textilní péče pro 21. století. Po celou dobu životnosti textilního výrobku, se používá značné množství energie pro praní, sušení, žehlení nebo péči o textil. Spotřeba vody a čisticích prostředků je značná a mnohonásobně přesahuje množství potřebné pro textilní výrobky. Se zvyšujícím se světovým obyvatelstvem se dostaneme na naše limity brzy, integrální optimalizace systému je tedy nezbytná.

Ekologie Silverplus je tedy navržen tak, že osvěžuje textil i při nízkých teplotách praní, což zaručuje menší energetickou spotřebu a lepší bilanci CO2.

Ohřev vody vyžaduje hodně energie. Šetření energii trend vedoucí k nízkým teplotám praní nepřetržitě. Dnes výrobci čisticích prostředků podporují teplotu praní na 20 - 40 ° C. Kromě toho lze díky materiálu a barvě prát mnoho textilií pouze při nízkých teplotách. Bakterie se však účinně odstraňují pouze při teplotách praní cca. 60°C.

Tak při nízkých teplotách jsou pračky ideální živnou půdou pro bakterie místo vyčistění prádla se dosahuje opačného účinku.

To se projeví především zatuchlým zápachem při sušení prádla ve špatně větraných sklepních místnostech nebo při ukládání textilií v místech s vysokou vlhkostí. Někdy i pračky začnou rozptylovat zatuchlý zápach.

Silverplus je opravný prostředek: Podporuje hygienu a čerstvost textilu i při nízkých teplotách. Prádlo a pračka zůstávají čisté. Se Silverplus spotřebitelé šetří energii a peníze a přispívají k ochraně životního prostředí.

V oblasti půjčování prádla jsou tyto výhody ještě výraznější, protože se šetří vodou a energií. Méně mycích cyklů zvyšuje životnost textilií, a i náchylnost k děravým skvrnám může být minimalizována použitím SILVERPLUS.

Barvení textilního vlákna SILVERPLUS a stálobarevnost:

Díky své mikro pigmentaci SILVERPLUS se přichytí na textil sám, a tak je odolný proti praní a sušení bez přidání chemického pojiva nebo lepicích prvků.

SILVERPLUS např. je uložen ve skulinách příze a je trvale napojen na substrát v důsledku silné přitažlivosti. Tento postup je srovnatelný s ukládáním částic sazí, které ani po opakovaných mycích cyklech nelze odstranit standardními čisticími prostředky.

V závislosti na použitém množství výrobku, struktuře a složení textilií, které mají být dokončeny, jakož i na teplotách praní a mechanice je tedy dosažitelný odpor vůči praní vynikající.

Čistá bavlněná tkanina s 5 g / l RUCO-BAC AGP. Například stále vykazuje 99,9% redukci bakterií po 100 x 60 ° C pracích cyklů podle zkušební metody ASTM-E2149-01 (Dynamic shake flask testovacímetoda, 24 h kontakt / třesení proti stafylokoku aureus). Provádí nezávislý zkušební ústav.

Pokud je správně aplikován, SILVERPLUS vydrží po celý život textilie, který může být dokonce prodloužen díky stříbrné povrchové úpravě a současně ochráněn před zápachovou bakterií.

Jak materiály Silverplus pomáhají přírodě:

Bylo prokázáno, že použití přípravku SILVERPLUS, že nemá žádné negativní účinky na životní prostředí.

Množství stříbra, které SILVERPLUS vrací do přírody (ppb oblast), odpovídá průměrnému přirozenému obsahu stříbra v přírodní půdě nebo horninách.

Vzhledem ke složkám obsahujícím sulfid jsou antibakteriální stříbrné ionty přípravku SILVERPLUS během několika vteřin spojeny v proudu odpadních vod s absolutně nerozpustným sulfidem stříbrným, a proto již nejsou biologicky dostupné. Aktivita bakterií biologického čištění během čištění odpadních vod však není potlačena.

Potvrdily to zkoušky nezávislého zkušebního ústavu LAUS-GmbH, Kirrweiler / Německo.

 

 silver pod mirko

 

Koupit plátno ZDE

 

silverplus-2016-front 

Zdroj: www.rudolf-group.com

Původní zpráva o technoogii Silverplus (v AJ) ZDE: Silverplus-Rudolf-Chemie