Šicí stroje se sbírkou donio.cz

Můžeme darovat šicí stroje, které budou dál pomáhat

 

Všechno zlé prý může být k něčemu dobré. Může?

A jak se to vlastně všechno seběhlo?

Na počátku všeho byla rouška. Vlastně totiž spíš nebyla a proto bylo třeba ji ušít, to zase chtělo materiál a tak vznikla sbírka na donio.cz :).

Ve sbírce se švadlenky i nešvadlenky vážně činili a díky tomu mohla Julča Unuačka alias Petra Plemlová rozdat bezmála 700 metrů plátna, ze kterých potom švadlenky a dobrovolníci  ušili moře roušek pro organizace i jednotlivce, kteří je potřebovali.

ruzovy spendlik

A světe div se, když jsme se po tom maratonu trošku oklepali, na účtě stále ještě zbývá 50 tisíc korun! 

No né že bychom je neuměli utratit :D.

Jenže Julča dělá vždycky všechno naopak, takže místo utrácení ještě přihodila dalších 50 tisíc za unuo a se stovkou v kapse rozjíždí projekt "Šití pomáhá".

Švadlenky vědí své, šití někomu pomáhá z nudy, někomu k seberalizaci a jako terapie, jindy zase s atypickou postavou, ale Julča díky své životní cestě ví, že může fakt doslova a do knoflíčku i zachránit existenci.

Podle přísloví "Dej někomu rybu a nasytíš ho na den, nauč ho rybařit a nasytíš ho na celý život." se rozhodla darovat šicí stroje stacionářům, ústavům a rodinám v nouzi.

modry_spendlik

Jak to probíhá:

Právě teď společně s našimi Unuačkami - zákaznicemi a fanoušky vybíráme 20 organizací a jednotlivců, kde by se šicí stroj hodil. 

Konkrétní příběh a návrh může poslat kdokoliv a na facebookovém profilu unuodesign proběhne hlasování a výběr. 

Na průběhu června vybraným organizacím pošleme vouchery na šicí stroje.

 

EDIT: k 8. 6. je výběr organizací ukončen a probíhá další kolo Stroje pro všechny "rouškošvadlenky" které šijí na veteránovi z půdy, nebo se jejich stroj odporoučel ZDE

limetkovy spendlik

Další plány 

Až budou stroje u svých majitelů můžete se přihlásit jako dobrovolnice a pomoci se zaučením a dalšími šicími projekty, které už Julča spřádá ve své hlavě a bude o nich Unuačky informovat.

 

Šijme a pomáhejme společně, Vaše Julča.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení