Šicí stroje se sbírkou donio.cz

Můžeme darovat šicí stroje, které budou dál pomáhat

 

Všechno zlé prý může být k něčemu dobré. Může?

A jak se to vlastně všechno seběhlo?

Na počátku všeho byla rouška. Vlastně totiž spíš nebyla a proto bylo třeba ji ušít, to zase chtělo materiál a tak vznikla sbírka na donio.cz :).

Ve sbírce se švadlenky i nešvadlenky vážně činili a díky tomu mohla Julča Unuačka alias Petra Plemlová rozdat bezmála 700 metrů plátna, ze kterých potom švadlenky a dobrovolníci  ušili moře roušek pro organizace i jednotlivce, kteří je potřebovali.

ruzovy spendlik

A světe div se, když jsme se po tom maratonu trošku oklepali, na účtě stále ještě zbývá 50 tisíc korun! 

No né že bychom je neuměli utratit :D.

Jenže Julča dělá vždycky všechno naopak, takže místo utrácení ještě přihodila dalších 50 tisíc za unuo a se stovkou v kapse rozjíždí projekt "Šití pomáhá".

Švadlenky vědí své, šití někomu pomáhá z nudy, někomu k seberalizaci a jako terapie, jindy zase s atypickou postavou, ale Julča díky své životní cestě ví, že může fakt doslova a do knoflíčku i zachránit existenci.

Podle přísloví "Dej někomu rybu a nasytíš ho na den, nauč ho rybařit a nasytíš ho na celý život." se rozhodla darovat šicí stroje stacionářům, ústavům a rodinám v nouzi.

modry_spendlik

Jak to probíhá:

Právě teď společně s našimi Unuačkami - zákaznicemi a fanoušky vybíráme 20 organizací a jednotlivců, kde by se šicí stroj hodil. 

Konkrétní příběh a návrh může poslat kdokoliv a na facebookovém profilu unuodesign proběhne hlasování a výběr. 

Na průběhu června vybraným organizacím pošleme vouchery na šicí stroje.

 

EDIT: k 8. 6. je výběr organizací ukončen a probíhá další kolo Stroje pro všechny "rouškošvadlenky" které šijí na veteránovi z půdy, nebo se jejich stroj odporoučel ZDE

limetkovy spendlik

Další plány 

Až budou stroje u svých majitelů můžete se přihlásit jako dobrovolnice a pomoci se zaučením a dalšími šicími projekty, které už Julča spřádá ve své hlavě a bude o nich Unuačky informovat.

 

Šijme a pomáhejme společně, Vaše Julča.