Úpletová vejce

vajíčka-úvod
 

Ahoj unuačky,

tentokrát to bude opravdu rychlovka, bleskovka, kterou hravě (doslova) zvládnete i s těmi nejmenšími, jak se říká s prstem v nose. Tentokrát necháme bodliny jehel v jehelníčcích a nabrousíme si jen nůžky a připravíme špendlíky. Ozdobit jedno polystyrenové vajíčko vám zabere sotva minutu, ale ze šuplíku ho pak můžete vytáhnout každé Velikonoce. A navíc vám připomene všechny vaše vlastnoručně ušité výrobky, které jste vytvořily ze stejných látek. Je v nich kapka nostalgie.

Pokud chcete při velikonočním zdobení zachovávat dekorum a ctít tradice, nebojte. Polystyrenová vejce těm překrásným slepičím kraslicím nijak nekonkurují. Zkrášlit s nimi můžete i venkovní prostory - zelené břízky a vrbičky, které vám rostou na zahradě. A nemusíte se přitom bát, že vám je proudění vzduchu nebo sousedovic kočka shodí a rozbijí. "Asi vítr, Máchale?!"

Není to jen dekorace ale téměř deco-race, tedy závod v dekorování. Takže ke startu připravit, 3-2-1 TEĎ!
 
Co bude potřeba:

 

Zásoba pestrobarevných úpletů, nakupovat můžete ZDE. Pokud se vám právě nedostává odstřižků, ušijte si nejdřív třeba tričko :-) Ale úplet je nutný proto, aby látka pružila a vejce hezky obtáhla. Hodí se samozřejmě kytičky, ptáčci, geometrické tvary, ale může je potáhnout i jednobarevkou a dozdobit.

Špendlíky s barevnými hlavičkami

Nůžky

Různé stužky a ozdoby, hodně parády nadělají i ozdobné lemovací gumičky

A málem bych zapomněla: Polystyrenová vejce - seženete v papírnictví, zahradním centru nebo v různých řetězcích. Na našem blogu jsme použili vejce 8 cm veliká.

Postup:
 
 
3_2   17 
Tady máte potřebné věci hezky pohromadě. Ale fantazii se meze nekladou, hlavně na jaře ne. (To nejsou na mezích žádné meze.)   Nejprve si vystřihněte z úpletu pruh látky asi 4 cm široký. Užší bychom museli omotávat mockrát a širší se hůře obtahuje a po okrajích by se vlnil. 
 
 
limetkovy spendlik
16   14
Připíchněte si špendlíkem okraj a začněte motat kolem dokola...   dokud na vajíčku nezbude jediné bílé místečko. Špedlík si přitom připichujte podle potřeby, aby se vám látka při motání nesesmýkla.
 
 
limetkovy spendlik
13   12
Pak už stačí jen vzít špendlíky, stužky, ozdobičky... můžete se vyřádit i s barevnými papíry a ozdobnými děrovačkami.   A dílo je hotové. Stopovali jste si to? :-)
 
 
limetkovy spendlik
 
 
 
 

haz3