Velikonoční beránci

beránek-úvod
 

Ahoj unuačky,

ušijte (a užijte) si s námi beránka z předtištěného panelu. Je krotký jako beránek, a protože je natisknutý na fleecu, tak i velice přítulný, hebký a nadělá hodně parády. Skvěle se hodí na šití polštářků, jako hračka pro děti nebo na aplikace na velikonoční textil všeho druhu. U šití se skvěle relaxuje, a můžete tak na chvíli hodit bobek na velikonoční stres a hektické přípravy na svátky jara.

Náš roztomile rohatý sudokopytník nikdy nevypadne z formy a navíc je pěkně vypečený, protože ho - na rozdíl od toho pečeného - neubývá. Náš beránek vás zaručeně nepokaká! A když ho navíc ještě darujete, zajistíte, že beránek nepokaká ani nikoho dalšího. Prostě když se řekne Á, musí se říct i béééééé. 

Pokud se vám tentokrát nechce do tradičního polštářku, zkusíme polštářek netradiční. Připravit nůžky, jehly, nohy na pedál a jedem!
 
Co bude potřeba:

 

Panel fleece Velikonoční beránek z unuodesign, nebo se můžete pustit i do zajíčků

Fleece nebo minky v ladících barvách, obzvláště doporučujeme meruňkové a mentolové minky, použité i v tomto příspěvku na našem blogu. 

Výplň beránkovi do bříška

Postup:
 
 
ber1   ber4
Vystřihněte ovál beránka a z minky (či jiného alternativního matroše) stejně veliký ovál. Změřte si obvod oválu a v té délce si střihněte pruh minky o šíři 10 až 20 cm dle libosti.   Protože se minky při šití natahuje, přišila jsem napřed oba ovály a dole si nechala otvor na plnění. Vidíte, že pruh je o dost delší, než původně vypadal. 
 
 
limetkovy spendlik
ber5   ber7
Dejte si jen bacha, ať vám správně sedí strany oválu - delší strany, kratší strany, no znáte to.   Beránek přetočený na líc.
 
 
limetkovy spendlik
ber8   ber9
A vycpaný. Může do něj napchat zbytky látek, odstřižky, nebo jednoduše koupenou výplň.   A navíc můžete beránkovi pořídit i sourozence. Nebo dokonce kamaráda zajíčka... a vajíčka...
 
 
limetkovy spendlik
4_1   5
     
 
 

haz3