Taška z korkové látky

Taška z korkové látky
 

Ahoj unuačky,

abychom byli korek-tní, musíme napsat, že tyto látky jsou naprostá pecka, teda zátka. No, prostě vás zaručeně odšpuntují! Pokud vám doteď korek voněl jen zespodu od vína, zaručujeme vám, že teď k němu budete čichat ze všech stran. A čich není jediným smyslem, který probudí. Vypadá jako korek, voní jako korek, hladivě hřeje jako korek - je to korek! A navíc se z něj dá šít, protože je to látka.

Horní vrstva je opravdu z korkového dubu (s potiskem i bez), spodní tvoří buď fleece nebo plátno. Stejně jako korek nepropouští vodu, takže skvěle ochrání vaše doklady, mobilní telefony nebo tablety. Z odstřižků si můžete vytvořit ozdobné podložky pod průchodky, nebo vlastní osobité handmade značky. Dnes si s námi vyzkoušejte jednoduchou tašku, kterou zvládne i začátečník.

S látkami se dobře pracuje, nemusí se začišťovat. Materiál je navíc poměrně pevný a nemusí se vyztužovat, což vám usnadní práci, ušetří čas i peníze. Raději jen buďte opatrnější u hodně ostrých ohybů, protože by se v nich časem mohl korek vylamovat. 

 
Co bude potřeba:

 

Bez čeho se neobejdete:

Různé druhy korkové látky

Lanko místo popruhu 

Volitelné:

Plátno na podšívku, nakoupíte ZDE

Zip, vybírejte TADY

 

Postup:
 
 
10   9
Máme dva druhy látky. Ustřihneme si z ní vždy dva stejné obdélníky. Velikost záleží na vašich potřebách - velká pro matky od mrňousů, malá pro rodičky již (víceméně) samostatných potomků :-)   Překrásné jsou i z rubu. Jedna má spodní vrstvu fleecovou, druhá plátěnou.
 
limetkovy spendlik
7   6
V dolních rozích si naměříme čtverečky 2 x 2 cm (nebo větší, pokud požadujete rozměrnější dno u větších tašek.   A růžky sešijeme. Cípky nemusíte odstřihávat, vyztuží vám dno.
 
 
limetkovy spendlik
5   15
Vidíte, jak nám tento jednoduchý krok pomohl tašku pěkně vytvarovat?   Sešijte vždy horní a dolní díly.

limetkovy spendlik

14   13
Připravte si špagát nebo lano. A dva obdélníky na připevnění.   A na jedné ze stran lanko obdelníčky obtočte a u kraje švem zafixujte, než sešijete oba díly dohromady.

limetkovy spendlik

12   11
Sešijte a cípky, které dole přečuhují, můžete ušmiknout.    Přetočte na líc a máte skoro hotovo. 

limetkovy spendlik

3   1
Můžete tašku doplnit zipem, nechat jen tak (s podehnutým okrajem), nebo ji došperkovat zajímavou podšívkou.  

A teď honem do ulic s novou kabelkou a nechat se chválit, jak jste šikovné! ;-)

 limetkovy spendlik

19   18
V kombinaci se korková látka skvěle hodí i na batůžky.  

Dá se z ní vykouzlit mnoho zajímavých detailů.

limetkovy spendlik
17   16
Korkové tráky vypadají efektně.  

Snadno vytvoříte i střapeček nebo vlastní značku. Tak hurá na to!

haz3