Taška z korkové látky

Taška z korkové látky
 

Ahoj unuačky,

abychom byli korek-tní, musíme napsat, že tyto látky jsou naprostá pecka, teda zátka. No, prostě vás zaručeně odšpuntují! Pokud vám doteď korek voněl jen zespodu od vína, zaručujeme vám, že teď k němu budete čichat ze všech stran. A čich není jediným smyslem, který probudí. Vypadá jako korek, voní jako korek, hladivě hřeje jako korek - je to korek! A navíc se z něj dá šít, protože je to látka.

Horní vrstva je opravdu z korkového dubu (s potiskem i bez), spodní tvoří buď fleece nebo plátno. Stejně jako korek nepropouští vodu, takže skvěle ochrání vaše doklady, mobilní telefony nebo tablety. Z odstřižků si můžete vytvořit ozdobné podložky pod průchodky, nebo vlastní osobité handmade značky. Dnes si s námi vyzkoušejte jednoduchou tašku, kterou zvládne i začátečník.

S látkami se dobře pracuje, nemusí se začišťovat. Materiál je navíc poměrně pevný a nemusí se vyztužovat, což vám usnadní práci, ušetří čas i peníze. Raději jen buďte opatrnější u hodně ostrých ohybů, protože by se v nich časem mohl korek vylamovat. 

 
Co bude potřeba:

 

Bez čeho se neobejdete:

Různé druhy korkové látky

Lanko místo popruhu 

Volitelné:

Plátno na podšívku, nakoupíte ZDE

Zip, vybírejte TADY

 

Postup:
 
 
10   9
Máme dva druhy látky. Ustřihneme si z ní vždy dva stejné obdélníky. Velikost záleží na vašich potřebách - velká pro matky od mrňousů, malá pro rodičky již (víceméně) samostatných potomků :-)   Překrásné jsou i z rubu. Jedna má spodní vrstvu fleecovou, druhá plátěnou.
 
limetkovy spendlik
7   6
V dolních rozích si naměříme čtverečky 2 x 2 cm (nebo větší, pokud požadujete rozměrnější dno u větších tašek.   A růžky sešijeme. Cípky nemusíte odstřihávat, vyztuží vám dno.
 
 
limetkovy spendlik
5   15
Vidíte, jak nám tento jednoduchý krok pomohl tašku pěkně vytvarovat?   Sešijte vždy horní a dolní díly.

limetkovy spendlik

14   13
Připravte si špagát nebo lano. A dva obdélníky na připevnění.   A na jedné ze stran lanko obdelníčky obtočte a u kraje švem zafixujte, než sešijete oba díly dohromady.

limetkovy spendlik

12   11
Sešijte a cípky, které dole přečuhují, můžete ušmiknout.    Přetočte na líc a máte skoro hotovo. 

limetkovy spendlik

3   1
Můžete tašku doplnit zipem, nechat jen tak (s podehnutým okrajem), nebo ji došperkovat zajímavou podšívkou.  

A teď honem do ulic s novou kabelkou a nechat se chválit, jak jste šikovné! ;-)

 limetkovy spendlik

19   18
V kombinaci se korková látka skvěle hodí i na batůžky.  

Dá se z ní vykouzlit mnoho zajímavých detailů.

limetkovy spendlik
17   16
Korkové tráky vypadají efektně.  

Snadno vytvoříte i střapeček nebo vlastní značku. Tak hurá na to!

haz3

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení