Návod na tulipánovou sukni

 unuacky_bloguji_nadpis_obdelknik 2019

 
Tulipánová sukně

 

Fanfán tulipán z Vás udělá doslova květinku. Snadné šití - efekt veliký :). Směle do toho. 

  

Co bude potřeba

 

Pružný úplet  (60-100cm v plné šíři 150 cm, dle Vaší velikosti a šíři látky)

Nůžky

Křídu

Špendlíky

Gumu

  

Návod

 

Pokud nemáte střih, nezoufejte. Překreslit můžete snadno svou oblíbenou upnutou sukni, nebo změřte svůj odvod v pase a přes boky a nakreslete šablonku viz. foto

Potřebovat budete jeden zadní díl a dva přední díly. Tady už začínají zajímavé efekty, protože přední díly nemusí být ze stejného vzoru nebo barvy ;-)

  
tulip1   tulip2
     
 
 
 
Obvody na těle měřte natěsno. Délku zvolte dle sukně, která vám dobře sedí. Pokud překreslujete podle klasické minisukně (rovné) uberte 2 až 3 cm cm u dolního obvodu, aby měla sukně upnutější vzhled do tulipánu.

 

Šablonu obkreslete na látku, přidejte 1 cm na založení spodních okrajů a přídavek na švy tak, jak jste zvyklí.

 

1

 

Spodní okraje předních dílů i zadního dílu začistíme a založíme.

tulip4   tulip8

     

Přední a zadní díly položíme líc na líc a šesijeme boky.

 4 

Našijeme náplet buď ze stejného úpletu jako sukně, nebo kontrastní barvu či vzor. Pokud jste zvolili jiný vzor pro jeden z předních dílů bude náplet velmi efektní ze stejné látky z které je více zakrytý přední díl ;-). 

Náplet je obvykle dobré střihnout takto" obvod pasu x 0,8 až 0,9" -rozptyl podle pružnosti materiálu a také toho, zda máte výraznější pas či nikoliv.

Pokud si chcete sukni "pojistit" gumičkou nezapoměňte při našívání na malý otvor pro její vložení do tunýlku nápletu, následně zašijte. 

     
     
     
tulip55   tulip9 6

 

 

     

 Hotovo a můžeme vymýšlet další vzory a kombinace ;-). 

Přidejte "netopýří tričko a vytvořte tak zdání šatů a opět například pokud bude tričko a jeden z předních dílů "tulipánku" ze stejného vzoru efekt bude o to dokonalejší ;-)

 

8888   88

katka s pranim 3