Návod a střih na softshellovou ledvinku

 

 
1
2

Ahoj unuačky,

protože už se ledvinky derou několik let na světová mola, aniž by byli návrháři namol, můžete s nimi vyrazit i vy do střízlivého světa českého či moravského maloměsta a místním drbnám ukázat, zač je toho ledvina. S luxusními potisky softshellu z unuodesign budou mrkat na drát.

Odvážní ranaři nosí ledvinky i přes rameno. My na nich oceňujeme právě to pohodlí volných rukou, kdy se nám nic nebimbá u pasu (když nejsme chlapeček). Ale to už je na vás, jak vám to sepne.

 

Střih si můžete stáhnout ZDE a vytisknout na A4 (100% velikost).

Každý z kousků je polovina dílu, takže musí být položen na ohyb látky a pak si ho teprve střihněte.

3

Doporučený materiál : 
Zimní softshell podlepený fleecem. Jednak poměrně dobře drží tvar, ale také v něm bude vašim dokladům krásně teplo, takže proč je trochu nehýčkat?!

Navíc překrásné tisky z unuodesign zajistí vašim bokům nebývalou pozornost.

Další potřebný materiál:

  • zip - v tomto případě je lepší nedělitelný, ale dá se poprat i s dělitelným, aniž by vás to rozložilo na prvočísla.
  • popruh - 1 až 2 metry dle obvodů vašich objemů
  • trojzubec
  • průvlek

Pojďte do toho s námi a zahřejte si jenom jednu ledvinu!

 

18
 
4
Položte si střihové díly správnou stranou na přehyb.
5
Kromě tří základních dílů si vystřihněte i dva obdélníčky na začištění zipu a celkem 4 x zakončení popruhu (nepovinné).
6
 
Nejprve si přišpedlete zip ke kulaté části vršku. K hraně pod zip na začátek a konec vložte přehnutý obdélník. 
7
Přišijete zip zespodu, pak jednou prošije ještě shora. 
8

Zip v tomto případě přišívejte zapnutý - na druhý díl přišpendlíte dolní díl – jeho rovnou část. Jen si dávejte bacha při stříhání a přední díl raději rovnou ufikněte o něco delší, protože zip zvětší oblouk a tím i prodlouží obvod, tak aby vám to sedělo a díl nebyl příliš krátký. Zip zase přišijte klasicky dvakrát – vodspoda, vodshora, je to pěkný zařízení.

9
Popruhy si můžete začistit zkosenými obdélníky. Konec popruhu vložíte mezi líce dvou kusů a ze tří stran obšijete. Než je přetočíte na líc, odstřihněte rohy švových přídavků, jinak to půjde obrátit špatně, bude se to krabatit a dělat rotyku. Pak prošijte kolem ještě shora, ať to pěkně drží tvar. Když celou tuto část vynecháte, nebude to mít na fuknci rostlináře žádný vliv.
10
Zde všechny díly připravené na závěrečně sešití.
11
Sešpendlete díly dohromady. Nezapomeňte si nechat pootevřený zip, aby vám to pak šlo přetočit na líc. Kvalitní zip jako z unuodesign by vám pak už šel zrubu rozepnout stěží.
12

Při špendlení bacha na srovnání popruhů, aby byly ve stejné výšce a směřovaly stejným směrem. Pak už jen stačí vše obšít kolem dokola a převrátit na líc.

13

Pak už si jen zašijte oba konce trojzubé spony a průvlek, dobře měřte, ať se budoucí nositel vleze objemem bůčků do zvoleného rozpětí nastavení délky. A tramtadadá je hotovo! S námi je darování ledviny hračka!

18
 
 
14
15
 
16
18
 
 
17